Kończy się podaż jabłek z przerywki. Wkrótce szczyt sezonu zbioru tegorocznych plonów, przez co wzmoży sie skup jabłek przemysłowych. Na dzisiaj, tj. 9 września jedynie Skup-MD-Macierzyński był zainteresowany towarem: cena jabłek z przerywki — minimalna 0,38 zł/kg, maksymalna 0,38 zł/kg. Dlatego też zamykamy notowania ceny - Polska jest w stanie wysłać do Chin około 300 tys. ton jabłek, podczas gdy Chińczycy produkują 30 mln ton tych owoców. 1 procent raczej nie zachwieje rynkiem. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Najgłupsze co moglibyśmy zrobić to eksport do Chin słabych jakościowo jabłek po niskiej cenie. 9 W hurtowni było 4300 kg owoców cytrusowych i 3 t jabłek. Do sklepów rozwieziono 568 kg grejpfrutów i 418 kg pomarańczy. Ile kilogramów owoców cytrusowych pozostało w hurtowni? ps. potrzebne na teraz W poniedzialek ania kupila 6 kg 50dg jablek a we wrorek 4 kg 60 dg jablek. na aok jablkowy przeznaczyla 5 kg20… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie. Niebieski131 Niebieski131 Jak się okazuje ceny osiągają już nawet 3,00 zł/kg. Jak informują nas uczestnicy rynku, dziś pojawiła się pierwsza oferta zakupu po 3,00 zł/kg. Dotyczy ona jabłek odmian Red Jonaprince, Jonagored i Golden Delicious, wysortowanych w karton kupującego. Sadownicy windują ceny i nie ma w tym nic dziwnego, jeśli pozwala na to sytuacja Mianowicie przed tygodniem minimalna cena kg Goldena czy cena Szampiona na przetwórstwo wynosiła 0,5 zł, to w 49. tygodniu roku spadła do 0,45 zł/kg. Ceny jabłek na skupie i w przetwórniach jabłka na sok — minimalna cena 0,33 zł/kg, maksymalna 0,4 zł/kg (1.12.2022), lwpR. Na koniec października niestety ceny jabłek deserowych się nie zmieniły (nie wzrosły). Jesteśmy już na końcu zbiorów – rynek hurtowy w Polsce jest przepełniony jabłkiem deserowym i widać to na każdym kroku. Gospodarstwa, które nie posiadają przechowalni lub chłodni wyprzedają jabłko „prosto z drzew”. Ceny jabłek na poszczególnych rynkach zbytu jak Wrocław, Łódź, Warszawa znacznie się różnią od siebie najtaniej jabłka można kupić w Wrocławiu cena zaczyna się od 30 groszy za kg, średnio za jabłko na Zjazdowej sadownicy wołają od 80 groszy za kg, Bronisze są bardzo zróżnicowane pod względem cen ponieważ jabłka tam są sprzedawane od 60 groszy po 1,25 zł za kg. Oczywiście ceny różnią się od siebie w zależności od odmiany, jakości i opakowania. źródło : TargPiast, Zjazdowa , Bronisze Ceny na dzień broniszachbroniszecenyceny jabłekdeserowedeserowychdetalicznahurtowychilejabłekjabłkajakie cenyna rynkachpo ilew hurciew krajuwrocławwrocławiuzjazdowazjazdowej Zobacz więcej Poprzedni artykuł Południowy Tyrol nawiedziła niszczycielska BURZA ! Zdjęcia Następny artykuł Polacy zbiorą 70 tysięcy ton gruszek, w ubiegłym roku zbiór wynosił tylko 40 tysięcy ton gruszek! W sklepie z owocami bylo 160 kg (ułamek) pięc ósmych ilosci wszystkich jablek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy , jeżeli 1 kg jablek kosztuje 2,40 zysk ze sprzedazy , jezeli cena detaliczna jest o 80 gr wyzsza od cenu hurtowej ? prosze obliczenia ;) 1 answer 0 about 12 years ago 5/8*160= 100 kg(tyle jabłek sprzedano) 2,40*100kg=240 zł --->tyle wpłacono do kasy obliczam zysk 240zł -100*(2,40-0,80)=240- 100*1,60=240-160=80 zł Zysk wynosi 80 zł rozalia80 Expert Odpowiedzi: 3284 0 people got help Najnowsze pytania w kategorii Matematyka W hurtowni było 300 kg klient kupił 60 kg jabłek. O ile procent zmniejszyła się masa jabłek w hurtowni ? Warto przed rozpoczęciem takiego zadania wypisać, sobie dane, ażebyś wiedział/a jak zrobić takiego zadanie. W prawdzie wprowadzając tutaj kolejne niewiadome nic nam nie da, to warto jednak napisać bez oznaczeń co już mamy a co jest do policzenia, także:W hurtowni było 317kg jabłek w hurtowni? - 317 ( tyle było i raczej jest, bo nie wyparowało) :) Po wyładowaniu jabłek z transportu- ilość jabłek w hurtowni mamy takie jednolinijkowe równanie:Ilość początkowa i końcowa:317----------> 525kg pozostaje nam obliczyć ile jabłek to obliczyć, należy od końca odjąć początek, czyli to będzie nasza różnica. Pamiętaj! Zawsze aby obliczyć ile czegoś dostarczono lub tę daną, o którą nam coś ubyło lub przybyło - od liczby większej odejmujemy liczbę naszym przypadku mamy obliczyć ilość dostarczonych jak wspomniałem, od końca odejmujemy początek, czyli: 525-317...15-7= 8( odejmujemy jedynkę). z 52 zostaje nam 51, czyli: 1-1= 05-3= 2Liczymy od końca: 2...0...8Nasza szukana liczba to ( można dodać) lub wspomóc się kalkulatorem jeśli nie potrafisz:317+208= 525//To jest nasza szukana i nowa dana, która miała być policzona i została i taki został uzyskany odpowiedzi, czyli:Odp.: Do tej hurtowni dostarczono 208 kg pamiętać, że przy udzielaniu odpowiedzi, takie dane jakie mamy w zadaniu, należy przy tej odpowiedzi takimi danymi się posłużyć. W naszym przypadku będzie to jednostka [kg].Koniec - = Co należało udowodnić :)

w hurtowni bylo 300 kg jablek